MENÜ

Sağlık Sektörü Çözümleri

saglik_cozum.jpg

Bir hastanın hastane tecrübesinin her aşamasında güvenliği, rahatlığı ve verimliliği arttırmak için Zebra’nın kendini kanıtlamış yazıcı ve medya çözümleri kullanılmaktadır. Kimlik tanıtma hatalarını azaltmanınyanı sıra hastaneye kabulden taburcu olmaya, eczaneden koğuşlara kadar tüm hastane süreçlerini hızlandırmaya yardımcı olmak üzere barkodlar ve daha yakın zamanda da RFID (radyo frekans tanımlama) kullanılmaktadır.

Zebra bileklik medya ve yazıcıları kullanmak suretiyle yapılanhasta kimlik tanıtması, hasta güvenliğini arttırmaya yönelik pekçok girişimin temel bir ilk adımını teşkil eder. Barkod veya RFID etiketinin yanı sıra metin eklemek, hatalı kimliğe karşı fazladan hayati bir koruma sağlar.

Barkod bulunan basılı bir etikete sahip tıbbi kayıtlar her hastanın kaydının kendine özel olarak tanıtılması ve takip edilmesini temin etmenin daha güvenli bir yoludur.

Laboratuvar numunelerinin hassas bir şekilde tanıtılması gerekir. Zebra yazıcılar etiketleri hastanın başucunda, hemşire odasındaveya laboratuvarda üretmek için elverişli bir yol teşkil eder.

İlaç verme hem zaman alır hem de riskli olabilir. Eczacı,mobil bir yazıcıyla, hastanın kendi ilaçlarını hastane katında etiketleyebileceğinden, yürüyerek eczaneye geri dönmekle zaman kaybedilmemiş olur. Hastane eczanesi ayrıca tam bir denetim takibi sağlamak amacıyla kullanım birimli barkod etiketleri de yazdırabilir.

Kan nakli, yanlış tanıtmanın potansiyel olarak ölümcül hatalara yol açabileceği yüksek riskli bir alandır. Kan torbaları rutin olarak kan gruplarıyla barkodlanmaktadır. Söz konusu hastanın bilgilerini içeren bir etiket eklenmesi, kan verilmeden önce ek güvenlik kontrolleri yapılmasına olanak verir.
« Çözümler